Yayıncı kuruluş ihalesi iptal edildi

ANKARA (İGFA) – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol dönemlerine ilişkin Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarını kapsayan yayıncı kuruluş ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

TFF tarafından yapılan açıklama şu biçimde:

“İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması münasebetiyle Yayın İhale Komitesi’nce ihalenin iptali tarafında tavsiye kararı alınmıştır.

Yayın İhale Kurulu’nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komitesi’nin teklifleri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve öteki kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının dönemine ait olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00’e kadar tekliflerini iletmeleri için mühlet verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken minimum kaideler hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile irtibata geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir