Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Standımız “Futbol Kardeşliktir” temasıyla oluşturuldu. Fakat temel olan rekabeti alanda bırakan atlet ve seyircilerin dostluğudur. İstisnaların kaideyi bozmayacağı prensibi elbette burada da geçerlidir. Bizim için temel olan seyircileri dostluk manzaralarıdır. Futbolun özünde aslında var olan centilmenliği takdir ediyorum. Futbol birikimine sahip çıkmak görevimizdir

Bir kupayı ortadan bölmek suretiyle adeta barışa selam çakan bir anlayışın bu alanlarda beden bulduğuna şahit olduk. Futbol deyince bizim dünyamızdan çok başka ve özel bir pencere açılır. Kağıttan futbol topları yaptığımız, taşlardan kale direkleri oluşturduğumuz… O günleri unutmak kolay değil.

Çamur, batak… O alanlarda oynadığımız günleri unutmak mümkün mü? 60 yılı aşkın futbol sevdamızda geriye ne kaldı? 90+ uzatma… Hakemler de sağolsunlar uzatma da çok vermiyorlardı. 90 dakikaya sığdırılmış şölenlerdir ve gerisidir.

Tek başına grup olarak bilinen merhum Baba Hkkı, tabi Lefter’de vardı. Efsane futbolcumuz merhum Metin Oktay… Özelikle hava toplarındaki yükselişleriyle Metin Oktay başka bir unvanı hak etmişti. Mahallelere kadar uzanan bir alt yapı seferberliği gerçekleştirdik. Her biri başka bir abide üyeliğindeki seyirci kapasiteleri 10 bin ile 70 bin ortasında değişen stadyumları da bakidir. Açılışı vesilesiyle bir ortaya geldiğimiz “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi”ni de bu doğrultuda değerli bir hizmet olarak görüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir