Mehmet Metiner: Erdoğan Kürtler için seroktur, baş tacıdır

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak muharriri Mehmet Metiner, bugünkü yazısında “Erdoğan’a düşmanlık eden bir Kürt’ün Kürtlüğünden de Kürtlük hassasiyetinden de kuşku duyarım” kelamlarına açıklık getirdi.

 Kürtlük hassasiyetine sahip hiçbir Kürt’ün Erdoğan’a asla düşmanlık edemeyeceğini savunan Metiner, “Başka bir deyişle, Erdoğan’a düşmanlık eden Kürt’ün hassasiyeti ideolojik eksende olabilir lakin asla Kürtlük temelinde olamaz. O yüzden kim ki Erdoğan’a Kürtlük ismine düşmanlık ettiğini söylüyorsa, bilesiniz ki kocaman bir palavranın sahibidir. Zira o düşmanlığın temelinde Kürtlük hassasiyeti değil İslam aykırısı bir ideolojik hassasiyet yatıyor” dedi. 

“Erdoğan Kürtler açısından bu dünyada kendisine düşmanlık edilmeyecek tek lider” olduğunu yazan Metiner, şöyle devam etti:

“Sadece Kürtlerin etnik kimliği, anadili ve kültürü konusunda attığı adımlar için değil, Kürtlerin ağır yaşadığı Doğu ve Güneydoğu bölgesine yaptığı devasa hizmetler açısından da Erdoğan Kürtlerin herkesten çok destekleyecekleri tek önderdir. Şayet Kürtlük hassasiyeti temel alınacaksa, bu tartışmasız böyledir.

Bir Kürt olarak gönül rahatlığıyla şunu söylemek isterim ki, Erdoğan, Türkiye Kürtlerinin de başkanıdır.

Erdoğan Kürtler için seroktur. Baş tacıdır.

Kürtler Erdoğan’la çok şey kazanmışlardır. Erdoğan’a kaybettirmek isteyenlerin Kürtlük hassasiyetlerinden o yüzden kuşku duyulur elbette.”

Metiner, “Kürtlerin Erdoğan’ı desteklemeleri ne kadar elzem ise Erdoğan’ın da Kürtlerin her seviyedeki temsiline herkesten daha fazla kıymet verdiğini göstermesi, devletimizin bekası ve milletimizin birliği açısından bir o kadar elzemdir” değerlendirmesinde bulundu.

 Yazının tamamını okumak için

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir