Hasan Şaş’tan çok konuşulan karar! ‘Bir daha geri dönmem!’

Galatasaray’da yardımcı antrenör ve futbolcu olarak şampiyonluk yaşayan Hasan Şaş yaptığı açıklama ile kararını açıkladı. Geride bıraktığımız haftalarda Florya’yı ziyaret eden Şaş, artık futbol konuşmak istemediğini tabir etti.

Uzun müddettir sessizliğini koruyan ve futbola dönüp dönmeyeceği merak edilen Şaş, “3 yıldır futbol topluluğuna çok uzağım. Artık futbolla ilgilenmiyorum ve futbolla ilgili de bir meslek planlamıyorum. Bu nedenle hiçbir yerde futbol konuşmuyorum, bundan sonra da konuşmayacağım” açıklamasını yaptı.

Hasan Şaş 1998 yılında Galatasaray’a transfer oldu. Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı ve Muhteşem Kupa’yı kazandığı 2000 yılında takımda yer aldı. 47 kere ulusal grupta oynayan ve 4 golü olan futbolcu, Türkiye’nin 2002 Dünya Kupası’nda üçüncülüğü aldığı takımda bulundu. Birebir sene FIFA tarafından 2002 Dünya Kupası’nın en âlâ 6. oyuncusu seçildi.

France Football tarafından da Avrupa’nın en âlâ 11. futbolcusu seçilmiş olan Hasan Şaş, Dünya Kupası sonrası Avrupa’nın büyük kulüplerinden teklif almasına karşın Galatasaray Kulübü’nde kalmayı tercih etti. 2009 yılında Galatasaray ile kontratının yenilenmemesi üzerine faal futbol hayatına 33 yaşında son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir