Erdoğan’a nazar boncuklu çiçek: “Bana ‘yalancı’ deseler de…”

Kutalmış Gürbüz

28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipini yüzde 52,18 oy oranı ile kazanan Recep Tayyip Erdoğan, tekrar cumhurbaşkanı seçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yemin edecek ve akabinde Külliye’ye geçerek vazifeye başlayacak. Merasime, Erdoğan’ın üniversiteden sınıf arkadaşı, Türk Musevisi olan ve günümüzde İsrail’de yaşayan gazeteci Rafael Sadi de davet edildi. Lakin Rafael Sadi, ağır iş gündemi sebebiyle davetiyeye icabet edemeyeceğini belirtti.

İlgili haber: Erdoğan sınıf arkadaşını unutmadı: Külliye’ye davet etti

Rafael Sadi, bunun yerine Külliye’ye nazar boncuklu bir çiçek yolladı ve şu mektubu kaleme aldı:

Saygıdeğer MAHALLE VE ÜNİVERSİTE ARKADAŞIM.

Sayın T.C. CUMHURBAŞKANI RECEPTAYYİP ERDOĞAN

Başarınızdan ötürü siz tebrik etmemek mümkün değildir. Farklı ideolojilerden kültürlerden gelmiş olmamız bizim birebir ülke tıpkı mahalle ve birebir okul arkadaşlığımızı yok saydıramaz.

Kaldı ki Türkiye kültürü ile yetişen insanlarımızın birbirleri ile dost olmaması kelam konusu bile olamaz.

Aynı sınıfta okumuş olmamızı bile hazmedemeyenler ve bana yalancı imasında bulunanlar ile tartışmamayı düstur edindim. Buna karşın aleyhinizde yapılan haksız tezlere ve sizin Üniversite okumadığınızı bile söylemeye varan sözleri asla kabullenemedim ve tıpkı okulda sınıfta hatta birtakım günler tıpkı sıralarda okuduğumuzu da belirtmeden duramazdım. Doğduğum mahallem olan KASIMPAŞA BEDREDTİN MAHALLESİ ile sizin doğduğunuz ve de büyüdüğünüz Kasımpaşa mahallesinde olduğunuzu okulda iken bile bilmiyordum. Yazgı bizi İsrail’de karşılatırdı ve merhum büyüğüm sizin de dostunuz BENSİYON PİNTO abimiz sayesinde yollarımız kesişti ve bundan da son derece memnunum.

Türkiye için kritik ve önemli olan bu seçimleri de muvaffakiyet ile almış olmanız ve her bana sorana da sizin kazanacağınızı söylemiş olmaktan da büyük keyif alıyordum. Söylediklerimin ve yazdıklarımın da fiili olarak hayata geçirilmiş olması ise çok daha büyük bir memnunluk oluşturdu.

Başarınız için sizi ailenizi çalışma arkadaşlarınızı tebrik eder. Bu muvaffakiyetin Türkiye için de iyi olmasını Büyük Allah’tan dilerim. Bunun olacağından da zerre kadar kuşkum yoktur.

Davetinizi aldığımda mutluluğum ikiye katlandı. Lakin ne yazık ki işlerim ve sıhhatim sebebi ile bu kadar kısa müddette kendimi ayarlayıp gelemiyorum.

Ancak en kısa vakitte ve birinci fırsatta kesinlikle gelip sizi ziyaret etmek isterim. Cumhuriyet Bayramında yanınızda olmayı istediğimi de bilmenizi isterim. Tabi artık orası kısmet problemi. Allah ikimize de sıhhat dolu uzun ömürler verir ve görüşmeyi nasip ederse ne keyifli bize.

Saygı ve sevgilerime.

RAFAEL SADI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir