Eda Erdem’in heykeli dikiliyor

İSTANBUL (İGFA) – Türk voleybol tarihinde değerli başarılara imza atan, Fenerbahçe ve A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun kaptanı Eda Fazilet Dündar’ın heykelinin açılışı 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde yapılacak.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada ise şu tabirler kullanıldı:

Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği üzere zeki ve çevik bir atlet Eda Erdem… Ahlaklı duruşuyla da herkese örnek, Türk bayanın umudu, geleceğe ışık tutan bir Fener üzere genç sportmenlerin kahramanı oldu!

Şimdi, tüm bu başarılarıyla ismini Fenerbahçe ve Türk voleybol tarihine altın harflerle kazıyan efsane voleybolcumuz Eda Fazilet Dündar’ın heykeli, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde Fenerbahçe efsanelerinin ortasındaki yerini alıyor.

Türk milletinin evladı, Fenerbahçe’nin neferi Eda Erdem’in heykeli, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin önündeki yerini alacak. Kadıköy’ün en hoş yerinde, Fenerbahçe’sinin kalbinde, ‘Kahraman Türk Kadını’nın öncüsü olarak ışık saçacak, geleceğe umut aşılayacak. Türk sporunun simge ismi kaptan Eda Fazilet Dündar’ın, mesleğine nakşettiği her bir muvaffakiyetin birçok gençlere örnek olmasını temenni ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir