Çarşı iddianamesinin savcısı, sahte MİT’çi, sahte polis ve garip bir baskın 4:34 dakikalık skandal görüntü

Çarşı iddianamesini hazırlayan savcı, uydurma MİT vazifelisi ve düzmece polisin FETÖ irtibatlı olduğu öne sürülen bir iş insanına kurdukları tezgahı anlatan iddianame bir periyodun çürümüşlüğünü gözler önüne serdi.

‘10 milyon TL alacağımız var’

24 Şubat tarihinde 112 davet merkezine bir ihbar düştü. Arayan Alkar Plaza isimli şirketin avukatıydı. Geçen günlerde müvekkilinin ofisine biri Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubu, biri cumhuriyet savcısı ve biri ise polis olmak üzere 3 kişinin geldiğini, müvekkilinin o gün sarsıntı bölgesinde olması nedeniyle o şahıslarla telefonla görüşerek, “firmama neden geldiniz?” diye sorduğunu, bu şahısların ise “buraya gelin sizinle görüşeceğiz” formunda karşılık verdiğini, bu şahısların işyeri çalışanlarına ise 10 milyon TL alacak konusu olduğunu söylediklerini aktardı. MİT vazifelisi olarak kendini tanıtan kişinin bugün telefonla aradığını ve “öğleden sonra tahsilata geleceğini” söyleyen avukat polis ekibi talep etti.

İhbarını ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği’nde vazifeli polisler kelam konusu işyerine giderek inceleme yaptı. 11 Şubat tarihinde Çarşı iddianamesini hazırlayan Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Adem Meral ve yanında bulunan biri bayan iki kişinin araçlarıyla Alkar Plaza’ya gittikleri tespit etti. İşyerine girdikten sonra işyeri sahibinin nerede olduğunu sordular. Bu esnada Adem Meral kendisinin savcı olduğunu belirtti. Yanındaki bayan ise polis kimliği gösterdi. Öteki erkek şahıs ise kendisini MİT vazifelisi olarak tanıttı. İşyerinin sahibinin kent dışında olduğunun öğrenilmesi üzerine kelamda MİT vazifelisi olan şahıs, “iş yerinin sahibinden 10 milyon TL alacakları” olduğunu söyledi. Bununla da yetinmeyen düzmece MİT vazifelisi ve düzmece polis iş yerinde bulunan çalışanların üzerlerini aradılar.

FETÖ kontağı üzerinden para koparmaya çalıştılar

Emniyetin incelemesi sonucu kendini polis olarak tanıtan bayanın Dilek S., MİT vazifelisi olarak tanıtan şahsın Anar K. Olduğu tespit edildi. Konutlarına operasyon düzenlenen bu şahıslar gözaltına alınıp, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İstek S. Sözünde, Muharrem K. İsimli bir şahıstan bahsederek, “Bu şahıs ‘Alkar Plaza’nın sahibinin FETÖ ile kontağı olduğunu, para kaynağı olduğunu, 62 adet şirket yönettiğini’ söyledi. Kendileriyle birlikte işin içinde olan başka şahısların isimlerini verdiler.

Savcının belgesi ayrıldı

‘Makam odasına çağırmış’

Halktv.com.tr’ye konuşan Adem Meral kendisine karşı bir kumpas kurulduğunu belirterek kimi bilgilerin devlet sırrı olması nedeniyle paylaşamayacağını öne sürdü. Meral, “İşyeri sahibine devleti ilgilendiren değerli bir bahisle ilgili bilgi almak için ileti attım. Lakin onun gelmemesi üzerine işyerine gittim. Orada şüphelilerden Anar saçma sapan şeyler konuşunca ben onu mutfak kısmına çağırıp kızdım” dedi.

Bakırköy Adliyesi’nde misyon yapan Adem Meral kamuoyunun bir periyot yakından tanıdığı bir savcıydı. Zira Seyahat direnişinin akabinde Beşiktaş ekibinin taraftar kümesi olan Çarşı kümesi hakkındaki terör iddianamesini hazırlayan isimdi kendisi. Adem Meral’in hazırladığı Çarşı iddianamesinde 35 isim kuşkulu olarak yer alırken, Çarşı kümesi önderleri olarak tanınan Erol Özdil, Cem Yakışkan ve Numan Bülent Ergenç’e, ‘Hükümeti yıkmaya teşebbüs’ ve ‘Silahlı terör örgütü kurma’ suçlamaları yöneltiliyordu. Öbür şüphelilere ise, “hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçlamasının yanı sıra, ‘Çarşı kümesinin önderlerinin kurduğu silahlı örgütün üyesi olmak’, ‘kamu görevlisine direnmek’, ‘kanuna ters toplantı ve şov düzenlemek’, ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ üzere suçlamalar yöneltiliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir